s-seeria

Tuliuus S700 on toonud kokku kõik koristamist hõlbustavad automaatfunktsioonid.

Nii ongi uus kombain saanud ühiseks nimetajaks „Automatiseeritud kombain“. Arendatud ja disainitud maailma suurima kombainide tootja poolt. Samas on arendamisse kaasatud ka paljus meie kliente. See on revolutsioon tootlikkuses, vilja kvaliteedis ja madalates koristuskadudes. Lisaks automaatiseeritud koristusele on S700 seerial mitme põllukultuuri võimekus, lihtne ümberseadistatavus ja kohandatav juhtimine. See on suure tootlikkusega viljakoristusmasin heedrist põhulaoturini.

See on jõudlus seal, kus vaja!

Interaktiivne kombaini juhtimine

Optimeerige oma kombaini jõudlust ICA-ga ja saavutage soovitud tasemel sooritus. Saate valida optimeerimiseks ühe või mitu ala ja interaktiivne tööriist soovitab teie prioriteetide põhjal seadistusi (kaod, puhas terapunker, purunenud terad, põhu kvaliteet). Saate optimeerida ka mitut piirkonda korraga. Sõltumatud uuringud on näidanud, et installitud kombainivõimsuse kasutamist juhi poolt saab tõsta kuni 20%.

Kui olete saavutanud soovitud optimeerimistaseme, saate aktiveerida ICA2-e, et seda taset säilitada kuni teise põllukultuuri vastu vahetamiseni. ICA2 teeb automaatselt vajalikud kohanused, mis on vajalikud soovitud läbilasketaseme hoidmiseks terade kvaliteedi ja kaotaseme mõistes – see on John Deere’i mudeli S700 ICA2 automatiseerimise ainulaadne eelis!

Programmeeritav juhtkang

Meie insenerid uurisid uue CommandPRO hüdrokäepideme kujundamisel kõiki käeshoitavaid kontrollereid mängumängijatest kuni pilootideni. Võtsime kuulda ka oma klientide nõudmisi. Nad soovisid rohkem programmeeritavaid funktsioone oma saagikoristuse isikupärastamiseks. Tulemuseks on üle 30% rohkem funktsioone kui ühelgi teisel kombaini juhtsüsteemil. Et igaüks saaks saaki koristada omal viisil on uuel juhtkangil 7 programmeeritavat nuppu. Nendele nuppudele saate salvestada erinevaid koristusfunktsioone nagu näiteks heedri põhjalaua pikendamine, terapunkri avamine, kaldransportööri ründenurk, heedri kopeerimiskõrgus või koguni navigeerimine uuel 4600 monitoril. Kui ühel masinal töötab mitu operaatorit on võimalik teha ka individuaalseid salvestusi juhtnuppudele, et iga juhi seadistus oleks omamoodi. 

4. põlvkonna juhtimiskeskus

Kombinatsioon uuest CommandPRO hüdrokäepidemega juhtpuldist ja viimase põlvkonna toimingukeskuse ekraanist lisavad kombaini juhtimisele täiesti uue modernsema kogemuse. 10-tolline puuteekraan koos selle nutitelefonist inspireeritud navigatsioonisüsteemiga on värav S-seeria automatiseeritud juhtsüsteemideni. Eraldi reguleeritavad nii üles kui ka alla ja ette ning taha, et saavutaksite ideaalse töötamisasendi. Uus ekraan võimaldab kiiremat navigeerimist töölehtedel tänu loogilistele menüüdele mitmekülgsele otseteeribale. Näiteks saab tänu otseteeribale varasemast kiiremini seadistada autotracki AB jooni või muuta masina koristusseadistusi. Põhimenüüd on nüüdsest juba eelseadistatud, sisaldades kõige tähtsamate andmete kogumeid. Samas on neid võimalik ka ümber seadistada vastavalt operaatori vajadustele.

Andmed, mida saate usaldada

Aktiivne saagihaldus on John Deere’i teine automatiseeritud uuendus, mis säästab aega ja parendab viljakoristusjõudlust. Nüüd ei pea te enam tegema aeganõudvaid käsitsi kalibreerimisi ega haagiseid mitu korda kaaluma. Kolm andurit punkris mõõdavad automaatselt massi muutusi, kui terapunker täitub. Süsteem võrdleb seda mõõtmistulemust saagikuse ja niiskuse andurite omadega, et saagikuse andurit püsivalt kalibreerida. Süsteemi suurim eelis on, et see loob erinevate kiiruste ja läbilasete juures mitme kalibreerimispunktiga kalibreerimiskõvera, mida juhid enamasti põllul käsitsi ei tee. Peale selle on süsteem loodud teravilja liikumist kompenseerima, kui koristatakse kallakutel või kui juht masina seiskab. See kompenseerib isegi elevaatori kulumist mitme viljakoristushooaja jooksul. Selline detailide tähelepanu pööramine annab teile kindluse, et saate tulemustele aastast aastasse toetuda. Samuti muudab süsteem saagi kaardistamist oluliselt täsemaks ja säästab väärtuslikku koristusaega. 

Suure jõudlusega heedrid

Väikesed edusammud teraviljasaagikuses toovad suurt juurdekasvu kasumis. Seetõttu pakub John Deere laiaulatuslikku heedrite valikut, et leiaksite täpselt õige vaste oma põllukultuuride ja kombaini jaoks. Valige variantide vahel traditsioonilistest teodisainidest (600R, 600F, 600X) kuni aktiivse vilja etteandeni konveieritega (700PF või 700D), millel on lai valik laiuseid kuni 12,2 meetrini välja. Lisateavet nende heedrite ja meie ülejäänud seeria kohta leiate eraldi heedrite valikust.

Peksusüsteem

S-seeria rootoril on selged eelised võrreldes teiste, tavapärasemate ja hübriidsüsteemidega. Materjali pealevoolu kaheks jaotamise asemel säilitab see materjali pealevoolu ühtlasena, mis tarbib vähem võimsust. Seda seetõttu, et rootori suur diameeter loob suurema inertsi kui väiksemate rootorite puhul, mis töötavad väiksemal pöörlemiskiirusel. Rootoril on ka palju laiem ristlõikeala peksmiseks, kui tangentsiaalsel peksmissüsteemil. See tagab materjali tangentsiaalse pealevoolu sujuva teisenemise materjali aksiaalseks pealevooluks. Ühtlane terade vool tähendab ühtlast peksmist, separeerimist ja tükeldamist. Mis on selle tulemus? Parem põhu ja tera kvaliteet.

8 labaga etteandmiskiirendi koos kivitaskuga tagab ühtlase etteandmise. See haarab otse isegi suurimaid teravilja või tugevate ja märgade kõrte koguseid kaldtransportöörist ja surub need rootorisse. Selle asukoht otse rootori ees ja kaldtransportööri lähedal ei lase materjalil kinni jääda ja materjalivoogu segada. Samas suudab see kiirendi lüüa kivitaskusse kivid, mis võivad kombaini sattuda.

Aktiivleevendiga peksukorv hoiab peksukorvi pilu ühtlasena, mis tagab suure saagikuse ja ebaühtlase etteande korral parama jõudluse. See võimaldab ka töötada palju laiema peksuvahega, mis tagab „vili vilja vastas“ peksmise. Kogu peksusüsteem on lahendatud põhimõttel, kus rootori allosas pressitakse materjal kokku ja üleval vabastatakse. See tekitab separeerimisefekti, mis lükkab terad materjalis väljapoole, kus nad eraldatakse läbi restide hulga tõhusamalt. Et kõrrematti kohevamaks muuta on kombainidel spetsiaalsed sisenditega separaatorkorvid, mis aitavad kaasa niisketes tingimustes. Kui vili saab separeeritud, siis liigub see edasi rootori tahaosasse, kus väljutatakse jääkmaterjal tänu 8. Labaga tagumisele biitrile, mis eraldab veel viimased terad ja valmistab ette ühtlase etteande põhupeenestile.

Puhastussüsteem

5,9 m2 sõelapindala teeb sellest ühe suurima puhastussüsteemi turul. Vili püsib kauem sõelal, maksimeerides puhastusaega ja minimeerides kadusid.

Täielikult ümberkujundatud ventilaator tagab õhuvoolu kuni 740 m3 minutis ja jaotab õhu kogu laiuses ühtlaselt laiali. Liigne õhu sissetõmme on külgedelt on tihendamise abil viidud miinimumi ja suurem õhuhulk tõmmatakse sisse keskel asuvatest õhuavadest. Tänu konveiertigudele ei ole ka kallaku kompenseerimise lisafunktsioonid vajalikud, sest tänu konveiertigude rennidele on materjali etteanne alati ühtlane. Samas ei vaja need ka puhastamist,sest oma töötsüklis puhastavad nad end ise. Samuti on sõeladele ligipääs veelgi lihtsam tänu millele saab need eemaldada vaid minutitega kui neid on vaja välja võtta puhastamise eesmärgil.

Active Terrain Adjust

Olenevalt kallaku nurgast kohandab see süsteem kõiki puhastussüsteemi sätteid. Sealhulgas ventilaatori kiirus, ülemise ja alumise sõela avad. Süsteem arvestab ka koristatava vilja tüübiga. Kuna näiteks rapsiseeme on tuulikupööretele tundlikum kui hernes, siis võetakse reguleerimisel arvesse rohkem näiteks tuulikupöördeid kui sõelapilusid. Active Terrain Adjust vähendab püsivalt kadusid künklikul maastikul. Samuti vähendab see peksmata viljajääkide kogust ja toimetab puhtama vilja punkrisse. Mis kõige tähtsam- see võtab juhilt vajaduse pidevalt puhastussüsteemi reguleerida.

Kallakust üles sõites muutuvad ülemine ja alumine sõel avatumaks ja ventilaatori kiirus väheneb, et terad tagant välja ei lendaks. Kuni 16 kraadistel kallakutel suureneb puhastussüsteemi jõudlus kuni 50% Vastupidiselt töötab süsteem allamäge sõites, kus tuuliku pöördeid suurendatakse automaatselt ja nii ka ülemise ja alumise sõela avad vähendatakse.

Roomikud

John Deere roomikud on saanud uue disaini. Võrreldes varasematega on suurenenud nende vastupidavus, kandepind ja sõidumugavus. Samas on uute roomikute disain oluliselt lihtsam ja tagab parema pidamise ka kõige halvemates tingimustes.
  • 20% mugavamad ja sujuvamad transpordil
  • 30% suurema kontaktpinnaga
  • 50% suurenenud vastupidavusega ja vähenenud hooldusvajadusega
  • valikus 3 erinevat roomiku laiust
  • ilma igapäevase hooldusvajaduseta
  • kuni 40 km/h transpordikiirus mudelitel S770-790
Uued roomikud JD Tracks on saadaval kolmes eri laiuses.
  • 24 Inch-610 mm kontaktpind ühe roomiku kohta 1,23 m2, kombaini laius 3,49 m
  • 30 Inch-760 mm kontaktpind ühe roomiku kohta 1,54 m2, kombaini laius 3,79 m
  • 36 Inch-910 mm kontaktpind ühe roomiku kohta 1,84 m2, kombaini laius 4,55 m
Roomikud on saadaval mudelivalikus S770-S790.
Vaata videost täpsemalt.

Põhupeenestid

John Deere S seerial on 3 erinevat põhupeenestit, mille seast saate valida endale sobiva. Mida iganes ka ei valita, saate olla kindlad ühtlasele põhujaotusele. Kõigil süsteemidel on väljalaske vahetuse lüliti, seadmaks laotamise suunda, et kompenseerida külgtuult. Premium- ja Intermediate põhupeenestid on varustatud 100 noaga. See tagab jääkide kiire jõudmise pinnasesse, vabastades toitained järgnevaks külviajaks. Premium süsteemid on ka varustatud kiirseadistatava suunajaga, mille abil saate kombainist väljumata valida, kas põhk vaalutatakse või peenestatakse.

 

Vaata S785i automatiseeritud kombaini demovideot.

Küsi pakkumist või helista müügimehele

Marten Musta

Marten Musta

Saagikoristusmasinate ja taimekaitsepritside tootejuht
Tartu esindus

+372 512 2664
E-post

Maiko Teller

Maiko Teller

Müügiesindaja
Läänemaa, Saare- ja Hiiumaa, Pärnumaa
Jüri esindus

+372 5865 0051
E-post

Tiit Aasna

Tiit Aasna

Müügiesindaja
Ida-Virumaa ja Tartumaa
Tartu esindus

+372 5855 2656
E-post

Kristjan Kokk

Kristjan Kokk

Müügiesindaja
Jõgeva- ja Viljandimaa
Tartu esindus

+372 5359 5063
E-post

Priit Valts

Priit Valts

Müügiesindaja
Järvamaa ja Lääne-Virumaa
Türi esindus

+372 5910 8444
E-post

Rene Post

Rene Post

Liikurhekseldite tootejuht, müügiesindaja Harju- ja Raplamaa
Jüri esindus

+372 5385 2455

E-post

Raido Rätsep

Raido Rätsep

Müügiesindaja
Põlva-, Valga- ja Võrumaa
Tartu esindus

+372 5308 1810
E-post