DOKUMENTATSIOON

HARVESTLAB 3000

 • Lähi-infrapuna (NIR) spektroskoopia koristatud saagi, silo või läga eri koostisosade analüüsimiseks (üks andur, neli rakendust)
 • Võimaldab automaatset hekslipikkuse reguleerimist vastavalt kuivainesisaldusele (saagikoristus)
 • Koostisosade analüüs mitte ainult täitmise, vaid ka laotamise ajal (läga)
 • Kasutage laborisüsteemina säilituskohas või kontoris, et saavutada täpne söödanorm ja karja hea tervis
 • Aitab reaalajas mõõta nisu, odra ja rapsi olulisi kvaliteediparameetreid. Lisaks niiskusele saab nüüd määrata ka nisu, odra ja rapsi valgusisaldust. Samuti saab teha kindlaks odra tärklisesisalduse ja rapsiseemne õlisisalduse.

Üks andur – neli kasutusala

HarvestLab 3000 andur kasutab Carl Zeissi loodud ja patenditud lähiinfrapunameetodil (NIR) spektroskoopiat, et analüüsida koristatud põllukultuuride, silo, koristatud saagi või läga mitmesuguseid koostisosi. Juba 2009. aastal sertis Deutsche landwirtschafts gesellschaft (Dlg) maisisilo kuivainesisalduse analüüsitehnoloogia, mille kõrvalekalle oli vaid 0,67% kuni 1,85%. Meie kaliibrimisi on sellest peale täiustatud, lisades iga aastaga rohkem näidiseid rohkematest saagi- ja lägatüüpidest, sortidest/söödast ja piirkondadest.

Uus HarvestLab 3000 riistvara peegeldab nüüdisaegset tehnoloogiat ja tugineb miljonitel tundidele põllupealsel praktikal. Andur võib arvestada 12% laiema lainepikkusega spektrit täiendavaks täpsuseks ja annab üle 4 000 mõõtmispunkti sekundis. See võrdub enamasti umbes 1 miljoni mõõtmisega koorma kohta. See annab teile jooksvalt mitte ainult ühe juhusliku valimiväärtuse, vaid ka statistiliselt usaldusväärsed andmed. Täielikult on kõrvaldatud vead, mis esinevad proovide käsitsi võtmise ajal, näiteks kokkupuude hapniku või kuumaga proovi jõudmiseni järgmisse laborisse. Lõpuks kuvatakse kõik andmed ja dokumenteeritakse reaalajas kohapõhiselt. See võimaldab juhtidel seadeid kohandada ja masina automaatset optimeerimist ikka veel põllul olles, selle asemel, et mitu päeva laboritulemusi oodata.

Tutvu telemaatika tööriistade valikuga trükises.

Silokombain

Saagi niiskus võib ühel põllul erineda kuni 20%, vajades erinevat niitmispikkust, et tagada ideaalne silo tihendamine ilma hapniku juurdepääsuta. John Deere’i silokombainile paigaldatud HarvestLab 3000 võimaldab automaatset hekslipikkuse reguleerimist, sõltuvalt kuivaine sisaldusest. Automaatsed silo inokulandi määra reguleerimised aitavad optimeerida kääritamist ja säästa teile kuni 10% silo lisanditest.

Lisaks kuivainele saate väga täpsed reaalajas näidud toorvalgu, tärklisetoorkiu, NDF-i, ADF-i, suhkru ja toortuha kohta. See võimaldab teil esitada arve või osta koristatud saaki kvaliteedi, mitte koguse alusel. Vaadates ja võrreldes kõiki kohaspetsiifilisi dokumenteerimisandmeid John Deere’i töökeskuses, võite teha faktipõhiseid otsuseid nt sortide valiku ja põllukultuuride eest hoolitsemise osas. Väljaspool hooaega saate professionaalselt valmistuda veelgi edukamaks järgmiseks hooajaks.

 • Niitmise reguleerimise automaatne pikkus, kuivainesisalduse alusel parema puistetiheduse ja silo kvaliteedi jaoks
 • Kääritamise optimeerimiseks reguleerige täpselt silo inokulandi doseerimist
 • Tehke järgmiseks saagihooajaks teadlikke otsuseid põllukultuuride valiku kohta
 • Koostise teavet saab printida otse kabiinis

Manure Sensing – orgaanilise toitaine nutikas jaotamine

Sõnnik on toitaineterikas orgaaniline väetis. Kuid siiani jättis looduslik varieeruvus ja kiire settimine sõnnikuga väetamise edu juhuse hooleks. John Deere’i sõnnikuanduriga on teil ainulaadne eelis: saate annustada N, P, K täpselt toitainete lõppkoguse ja kg/ha piirtaseme järgi ning kasutada isegi kohaspetsiifilisi retseptide kaarte.

John Deere’i sõnnikuandur analüüsib koostisaineid mitte ainult täitmise, ka annustamise ajal hetk enne seda, kui toitained maapinnale jõuavad. Hindamatu eelis teiste süsteemide ees, kuna looduslikke toitaineerinevusi ja transportimisel toimuvat settimist arvestatakse ja kompenseeritakse automaatse reaalajas kiiruse ja/või pealevoolumäära reguleerimisega. Lisaks saab John Deere’i sõnnikuanduri andmed saata juhtmevabalt John Deere’i töökeskusesse edasiseks töötlemiseks.

 • Rakendage toitainete kulumäära 0,75 € kuni 1,50 € m³ kohta, vähendades kulusid mineraalväetisele.
 • Vältige lamandunud vilja ja saavutage ühtlasem viljakasv
 • Maksimeerige saagikust ja kvaliteeti, pidades kinni seaduslikest piirangutest
 • Ühildub enamiku lägapaakide ja voolikupoolide süsteemidega

Grain Sensing – saagi analüüsimine

Grain Sensing aitab reaalajas mõõta nisu, odra ja rapsi olulisi kvaliteediparameetreid. Lisaks niiskusele saab nüüd määrata ka nisu, odra ja rapsi valgusisaldust. Samuti saab teha kindlaks odra tärklisesisalduse ja rapsiseemne õlisisalduse.Grain Sensing on täisintegreeritud lahendus, mis paigaldatakse puhta vilja elevaatorile.
See tähendab, et teraviljatooja saab kohaspetsiifilist teavet üksikute põldude saagikvaliteedi kohta, mis võimaldab neil:

 • saada teada, kas nisu sobib kvaliteedi poolest jahvatamiseks või söödaks. Tänu sellele saab partiisid vastavalt kvaliteedile eraldi ladustada ja sihipärasemalt turustada.
 • saagikoristust paremini dokumenteerida, kuna teravilja kvaliteet registreeritakse igas põllupunktis.
 • võrrelda sorte või valideerida oma masina seadeid.
 • saada ülevaate sellest, millistel põllualadel on toitained (nt lämmastik) edukalt saagiks ja proteiiniks/õliks muudetud, et saak järgmiseks hooajaks väetise kasutust paremini planeerida.

Mobiilne labor

HarvestLab 3000 saab kasutada ka laboriseadmena hoiukohas või kontoris, kus sellest on kasu aastaringselt. Sõiduki pistikupesaga ühendamine hoiab teid täielikult liikuvana ja pakub kohest teavet kõikjal, kus te olete. Reaalajas tulemused aitavad teil tagada nõuetekohase juhtimise, täpse söötmise ja kariloomade tervise. Tulemusena saad kokku hoida mittevajalike lisandite arvelt, saavutades suurema lihakarja, piimakarja ja biogaasi tootlikkuse ning lõppkokkuvõttes suurema ettevõtte kasumlikkuse.

Meie uus veebiliides pakub samm-sammult juhiseid ja illustreerib neid, aidates teil õigeid valikuid teha.

 • Pidev koostisosade hindamine põllumajandustootjate, biogaasitehaste operaatorite ja söötmisspetsialistide jaoks
 • Reaalajas söödakvaliteedi tuvastamine
 • Lihtne talvise söötmise planeerimine
 • Uus kasutajasõbralik veebiliides

FIELD MANAGEMENT

 • Kõik andmed ühes tsentraliseeritud asukohas, kenasti struktureeritud ja kergesti ligipääsetavad
 • Vajalik info nutikate, faktipõhiste otsuste tegemiseks
 • Võimalik kasutada arvukaid täiendavaid agronoomilisi tööriistu edasiseks andmetöötluseks ja analüüsimiseks
 • Lihtne ja kiire andmeedastus juhtmevaba andmeedastusega

Hallake oma põlde

John Deere’i töökeskus paneb talu teie taskusse: Hästi arusaadavad, integreeritud tööriistad toetavad teie agronoomiliste otsuste langetamist ning aitavad teil saada mullast maksimaalset saagikust ja püsivat kvaliteeti teie oluliselt väiksemate sisendkuludega. Kavandage oma külvikord ja ülesanded järgmisel hooajal koos struktureeritud ülevaatega, mis muudab ekraani seadistamisfailide ja töökorralduste loomise kergeks. Kui üksik tööülesanne on lõpetatud, siis laaditakse teie dokumentatsiooniandmed teie kabiinisiseselt ekraanilt automaatselt teie isiklikule toimingukeskuse kontole. Siit on kõik tegevuse üksikasjad hõlpsasti visualiseeritud kenasti struktureeritud ajaskaalal – igal ajal ja kõikjal mis tahes võrguühenduse toega seadme abil, mis võimaldab teil vaadata kaardistamist või võrrelda erinevaid kaardikihte, nt saagikus, kuivainesisaldus, põllukultuuride koostisosad ja kulunormid.

Väärtuslikud andmed

Nii saate muuta väärtuslikud agronoomilised teadmised nutikateks otsusteks ja määrata kergemini parandusmeetmeid. Teised integreeritud tööriistad võimaldavad teil hõlpsasti muuta need andmed saidipõhiste muutuva määraga retseptideks ja võimaldavad teil teha koostööd agronoomiliste nõustajatega, andes neile valdkondliku kasutusõiguse. Lõpuks muutub tööde dokumenteerimine klientide jaoks lihtsaks koos hõlpsasti loodud, trükitud ja jagatud aruannetega.

Küsi pakkumist või helista müügimehele

Andres Jassik

Andres Jassik

Tugiteenuste spetsialist
Tartu esindus

+372 527 6532
E-post

Maiko Teller

Maiko Teller

Müügiesindaja
Läänemaa, Saare- ja Hiiumaa, Pärnumaa
Jüri esindus

+372 5865 0051
E-post

Tiit Aasna

Tiit Aasna

Müügiesindaja
Ida-Virumaa ja Tartumaa
Tartu esindus

+372 5855 2656
E-post

Kristjan Kokk

Kristjan Kokk

Müügiesindaja
Jõgeva- ja Viljandimaa
Tartu esindus

+372 5359 5063
E-post

Priit Valts

Priit Valts

Müügiesindaja
Järvamaa ja Lääne-Virumaa
Türi esindus

+372 5910 8444
E-post

Rene Post

Rene Post

Liikurhekseldite tootejuht, müügiesindaja Harju- ja Raplamaa
Jüri esindus

+372 5385 2455
E-post

Raido Rätsep

Raido Rätsep

Müügiesindaja
Põlva-, Valga- ja Võrumaa
Tartu esindus

+372 5308 1810
E-post