5R SEERIA

5R (90-125 HJ) KOMPAKTNE SUUDAB ROHKEM

5R seeria traktorid trükis

5R seeria tehnilised andmed

Uue 5R seeria loomisel on traktorile lisatud tipptasemel funktsioone, mis on seni olnud saadaval ainult suurematel John Deere R seeria mudelitel. Kõigi nende funktsioonidega on loodud äärmiselt paindlik ja mitmekülgne traktor, mille võimsusest jätkub kõigeks, sealhulgas Teie ettevõtte tootlikkuse suurendamiseks ja uute võimaluste loomiseks.

AutoTracTM automaatne roolimissüsteem

John Deere automaatsed roolimissüsteemid loovad kasutajale suurt lisandväärtust, optimeerides masina tõhusust, vähendades juhi stressitaset ning võimaldades täpselt töötada ka suurematel kiirustel.

AutoTrac on automaatne roolimissüsteem, mis juhib masinat põllul töötades kiirusvahemikus 0,5 km/h – 30 km/h. Mõned funktsoonid:

 • Sirge rada – sõida täiesti sirgel rajal määrates punkti A ühes ja punkti B teises põlluservas. Radade vahelejätmine kiiremate põlluotsapöörete jaoks on võimalik.
 • Kurviline rada – kurvilise raja funktsioonid on  saadaval kõigil AutoTrac’iga varustatud John Deere traktoritel. Kurviline rada kopeerib esimese raja salvestamisel kõiki pöördeid järgmisel töökäigul.
 • Märgised – näiteks kui külviku punker saab tühjaks, saab põllule vastava koha ära märkida, et hiljem samast kohast jätkata.
 • Raja nihutamine – võimaldab juhil naasta eelneva töö juurde ning kasutada sama sihijoont, kui satelliitide liikumise tõttu on sihijoon kaardil liikunud.

AutoTrac’i eelised:

 • Vähenenud ülekatted
 • Suuremad töökiirused põllul
 • Vähenenud kütuse ja sisendite kulud
 • Optimaalsem masina kasutus
 • Juhi vähenenud väsimustase

Traktori kontrollerid töötlevad vastuvõtjalt saadud GPS signaale, traktori rattaanduri ja rooliasendi anduri infot, et traktrorit elektrohüdraulilise rooliklapi abil juhtida. Rooliasendi andur tuvastab rooli väiksemagi liikumise. Kui operaator keerab rooli käsitsi või lahkub istmelt, siis süsteem lülitub välja. AutoTraci aktiveerimiseks tuleb vajutada uuesti AutoTraci nuppu juhtkonsoolil.

5R traktorid saab nüüd tehasest varustada AutoTrac valmidusega, mis sisaldab:

 • GreenStarTM / ISOBUS valmidust
 • Esiratta nurgaandurit
 • Elektrohüdraulilist rooliklappi
 • Rooliasendi andurit
 • Vajalikku juhtmestikku

AutoTrac Complete on roolimissüsteemi täislahenduse pakett paigaldatuna tehases, mis sisaldab:

 • AutoTrac valmidust (vt eespool)
 • Gen 4 4240 universaalset juhtmonitori
 • StarFireTM vastuvõtjat
 • Roolimistarkvara aktiveerimist

Suundanäitav manööverdusvõime

Kompakttraktorite kasutajad töötavad sageli tingimustes (kitsad või madalad laudad ning laudaümbrused või väikesed põllud), mis seavad masinale suurenenud nõudmised. Manööverdusvõime on sellisel juhul põhiomaduseks, sest ruum masina ümber võib olla väga piiratud. 5Ri puhul on võetud kasutusele ühest tükist koosnev raamilahendus, mis võimaldas teljevahet vähendada 50 mm võrra. Vähenenud teljevahest (2250 mm) tulenevalt on 5R traktoril oma masinaklassis parim 3,75 m pöörderaadius.

CommandQuadTM Manual käigukast – elektrooniliselt lülitatav käikude vahetus

CommandQuad Manual käigukast laiendab 5E ja 5M mudeliseeriast tuntud PowerReverser käigukasti töökindlust ja kasutusmugavust 4 käigugrupi ja 4 käigu elektroonilise lülituse abil. CommandQuad Manual käigukast kasutab samu lõppülekandeid, tagasilda ja differentsiaali, mis on kasutusel 5M PowerReverser käigukasti juures. Mehaanilise sünkronisaatori asemel on kasutusel jõu all lülitatav sidur. Mehaanilise käigukangi asemel on kasutusel elektrohüdraulilised silindrid. Tulemuseks on suurepärane kasutusmugavus ja efektiivsem kasutus.

CommandQuad Manual käigukastil on 16 edasi ja 16 tagasikäiku (16F/16R), vasaku käe reevers, ja 4 jõu all lülitatavat käiku 4 sünkroniseeritud käigugrupis. CommandQuad Manual käigukasti korral on standardvarustuses avatud keskusega (OC) hüdraulikapump. Valikvarustusena on saadaval surve ja voolukompensatsiooniga (PFC) hüdraulika. CommanQuad Manual käigukast töötab kiirusvahemikus 1,9 km/h kuni – 40 km/h.

Aeglasemate tööde tarbeks on saadaval ka aeglustiga käigukastiversioon.

Command8 käigukast – efektiivne kiiruse ja koormuse juhtimine

Command8 käigukast kasutab 32 edasi ja 16 tagasikäiku (32F/16R), vasaku käe reeversit, ja 8 jõu all lülitatavat käiku 4 sünkroniseeritud käigugrupis. Command8 käigukasti korral on standardvarustuses saadaval surve ja voolukompensatsiooniga (PFC) hüdraulikasüsteem. CommanQuad Manual käigukast töötab kiirusvahemikus 1,9 km/h kuni – 40 km/h.

Aeglasemate tööde tarbeks on saadaval ka aeglustiga käigukastiversioon.

Käigukasti juhtimiseks on kasutusel sarnane juhtkang, mis on kasutusel 6R mudelite DirectDrive käigukasti korral. Juhtkang on lihtne ja intuitiivne kasutada. Vasakus asendis võimaldab juhtkang käikude manuaalset vahetamist. Parempoolses automaatrežiimis lülitab traktor käike automaatselt. Juhtkangil asetseva rulliku abil valitakse sihtkiirus automaatrežiimis. Kas see kõik saaks olla veel lihtsam?

Panoraamkatus – parim nähtavus laadimistöödel

Panoraamkatusega kabiin on loodud parima nähtavuse tagamiseks laadimistöödel. Panoraamkatusega kabiinil on kõik standardkabiini mugavused ja lisaks on:

 • Panoraamkatus, koos päiksesirmiga
 • Kõlarid eesmistes nurgapostides
 • Bassikõlar valikvarustusena
 • Lisavalgustus kabiini laes

Panoraam- esiaken parandab nähtavust ettepoole 7% võrra. See on abiks laaduriagregaatide haakimisel ning sõites reakultuuride vahel. Panoraamkatusega kabiin parandab kõrgetel laadimistöödel nähtavust kuni 80%, mis hõlbustab söödaruloonide virnastamist või kõrgemate haagiste laadimist.

Laaduri juhtkang koos integreeritud käiguvahetusega

Liikumiskiiruse valimine 5R traktoritel ei ole kunagi olnud lihtsam. Ükskõik kas valite CommandQuad Manual, CommandQuad või Command8 käigukasti ja laadurivalmiduse on käiguvahetusnupud integreeritud laaduri juhtkangile. Laaduri juhtkang ise kinnitub juhiistme külge. Kõikide 5R mudelite baasvarustuses on istme pööramisfunktsioonid. Seega kui pööratakse istet, pöörab ka laaduri juhtkang koos istmega. Juhi kasutumugavus ja kasutamise funktsionaalsus on seeläbi oluliselt paremad.

AutoClutch standardvarustusena

AutoClutch, mis on standardvarustuses kõigil 5R traktoritel, võimaldab vajadusel traktorit peatada ilma siduripedaali kasutamata. Piisab piduripedaali vajutamisest. Siduripedaal on endiselt olemas juhtidele, kes eelistavad seda kasutada. Ülimalt mugav funktsioon laaduritöödel ning töödel, kus sagedane peatumine on vajalik.

Kabiinivedrustus parima sõidumugavuse jaoks

Kasutajatele, kes soovivad parimat sõidumugavust on valikvarustusena saadaval mehaaniline kabiinivedrustus. Mehaaniline kabiinivedrustus vähendab juhi väsimust ning parandab mugavust. Eriti töödel kui töötatakse pikki päevi ebatasastel põldudel. Tänu kabiinivedrustusele on kabiin stabiilsem ning vaatamine võimalikele haakeseadmete juhtmonitoridele parem. Lisaks paremale sõidumugavusele vähendab kabiinivedrustus kabiini jõudvat müra ja vibratsioonitaset.

 

Tehnilised andmed 

Küsi pakkumist või helista müügimehele

Joonas Pürg

Joonas Pürg

Traktorite tootejuht
Jüri esindus

+372 5448 0979
E-post

 

Maiko Teller

Maiko Teller

Müügiesindaja
Läänemaa, Saare- ja Hiiumaa, Pärnumaa
Jüri esindus

+372 5865 0051

 

E-post

Tiit Aasna

Tiit Aasna

Müügiesindaja
Ida-Virumaa ja Tartumaa
Tartu esindus

+372 5855 2656
E-post

Kristjan Kokk

Kristjan Kokk

Müügiesindaja
Jõgeva- ja Viljandimaa
Tartu esindus

+372 5359 5063
E-post

Priit Valts

Priit Valts

Müügiesindaja
Järvamaa ja Lääne-Virumaa
Türi esindus

+372 5910 8444
E-post

Kristjan Reinhold

Kristjan Reinhold

Müügiesindaja
Põlva-, Valga- ja Võrumaa
Tartu esindus

+372 5308 1810
E-post

Rene Post

Rene Post

Liikurhekseldite tootejuht, müügiesindaja Harju- ja Raplamaa
Jüri esindus

+372 5385 2455

E-post